Lujdži: Muži zarábajú viac než ženy. Prečo? Tento obrázok to všetko vysvetľuje. Ale je to po anglicky, snáď to nevadí.
Človek 1: Máš triezvy názor na vec. Treba to brať športovo a dať ženám šancu, aby to športovo strávili. Chcú sa nám podobať, či nie?
Človek 2: Ekonomická aktivita vyžaduje myslenie a plánovanie, čo žena nemá. Pre ženu je ideálne mať na papieriku napísané, kedy, kam, koľko a čo ma presunúť. Keď má všetko takto presne definované, tak si žena začína o sebe myslieť, že sa z nej stal ekonóm. To, že v tých sektoroch sa vyskytuje 70-80% žien je dane tým, že v tých sektoroch sa postupuje podla smerníc a predpisov. Takže niečo ako kuchárka a to, čo som popísal vyššie. V podnikatelskej sfére neexistuje žiadna presná kuchárka, podla ktorej musíte postupovať, ale v tom sektore musí byt človek kreatíny a byť lepší než ten druhý (pozor, nemýliť si súťaživosť s krajším oblečením a vlasmi), myslené konkurent. A ten je iný hráč a iný team. Aj v súkromnom sektore žena používa súperivosť vo vlasoch a oblečení, nikdy nie však použiť svoj mozog na súperenie s konkurenčnou firmou. Preto tam nemajú čo robiť a zas len robia účtovníctvo, sekretárky, asistentky, atd. atd. presne definované postupy.
A preto ten plat.
Lujdži: Presne tak. Teraz si spomeňme na nejakú ženu z histórie, ktorá niečo objavila alebo vymyslela. Nič vás nenapadá - len Einstein, Edison a tak podobne, to sú ale muži. A čo filozofovia? Muži. Ženy príliš nerozmýšľajú. Ešte aj podprsenku musel ženám vynájsť muž! Argument nad všetko! Jasná správa pre všetky: GET BACK TO THE KITCHEN!
Človek 1: Maria Curie Sklodowska... … So svojim manželom! Aj s ňou to bolo takto:
"19. apríla 1906 Pierra zrazil nákladný konský povoz a Maria tak stratila životného druha aj spolupracovníka. Dňa 13. mája toho istého roku sa fakultná rada rozhodla zachovať katedru vytvorenú pre Pierra Curie a zverila ju Skłodowskej, spolu s riadením laboratória. Tak Curie-Skłodowska trochu vyšla z tieňa. Stala sa prvou profesorkou Sorbonny."
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára